Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » **Islam i zene !** » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (8): [1] 2 3 4 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Sarajlija ba Sarajlija ba is a Male
moforaja




Poruka: 5952
Location: U podrumu

Islam i zene ! Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Na Zapadu, žene se smatraju seksualnim predmetom koji se iskoristi i odbaci. Vidimo kako se iskorištavaju u prodaji automobila, alkohola, pa èak i žvakaæih guma. U Islamu, žene su uzdignute na položaj koji prevazilazi ulogu koja im je namjenjena u bilo kojoj vjeri ili kulturi. Žene se ne smiju zlostavljati ili tlaèiti nego ih treba poštovati i o njima se brinuti. Kao rezultat svega ovoga, Islam je vjera koja meðu ženama bilježi najbrži rast na svijetu.

___________________________________________________________________
Moj Mostare ko ti lomi grane,
ko zavadi mostarske jarane,
ko to tebi istoriju piše,
ko to želi da te nejma više.

08-31-2007 15:39 Sarajlija ba is offline Posalji Email za Sarajlija ba Pregledaj poruke od Sarajlija ba Dodaj Sarajlija ba u listu prijatelja
Losa cura
SexNepoznat



Poruka: 977

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Zasto se nose marame oko vrata, providne, i sl., uske suknje i pantale?! Etc. 14.gif

___________________________________________________________________

      VIDI STVARNO: pink slonici! 17.gif 29.gif

08-31-2007 15:46 Losa cura is offline Pregledaj poruke od Losa cura Dodaj Losa cura u listu prijatelja
glumica glumica is a Female
Trn u oku


Poruka: 4415

RE: Islam i zene ! Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Sarajlija ba:

    Na Zapadu, žene se smatraju seksualnim predmetom koji se iskoristi i odbaci. Vidimo kako se iskorištavaju u prodaji automobila, alkohola, pa èak i žvakaæih guma. U Islamu, žene su uzdignute na položaj koji prevazilazi ulogu koja im je namjenjena u bilo kojoj vjeri ili kulturi.
      Žene se ne smiju zlostavljati ili tlaèiti nego ih treba poštovati i o njima se brinuti.
    Kao rezultat svega ovoga, Islam je vjera koja meðu ženama bilježi najbrži rast na svijetu.


evo sa' ce lavor sa vodom...da se noge probanjaraju 02.gif

mogu samo reci..imajuci u vidu ono sto se dalo viditi u nasoj okolini....


macku o rep ovo boldirano

08-31-2007 15:49 glumica is offline Posalji Email za glumica Pregledaj poruke od glumica Dodaj glumica u listu prijatelja
bago bago is a Male
moforaja




Poruka: 3303
Location: Suteren

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ne znam brate...
Gledo sam masu filmova i dokumentaraca gdje bi zene u arapskim zemljama rado mijenjale svoj polozaj u drustvu...
Okle si ti to iscupo, i boga pitaj...
Tek u zadnje vrijeme se stidljivo javljaju neke udruge i borci za zenska prava...
Nego nase ove...
Misle da je to moda...
Kuku majko... 13.gif 13.gif 13.gif

___________________________________________________________________
665 - Skoro zao

08-31-2007 15:49 bago is offline Pregledaj poruke od bago Dodaj bago u listu prijatelja
Sarajlija ba Sarajlija ba is a Male
moforaja




Poruka: 5952
Location: U podrumu
pokretac teme Thread Started by Sarajlija ba

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ne. Naprotiv, prije 1400 godina Islam je oslobodio žene. U to vrijeme u Evropi, kršæanski uèenjaci su raspravljali da li žene imaju dušu, a ako imaju, da li su to životinjske ili ljudske duše? Sve donedavno ženino prezime je bilo odbacivano da bi se na taj naèin pokazalo da su one vlasništvo svojih muževa. Što se tièe Islama, žene su jednake sa muškarcima u svim aktima pobožnosti, one zadržavaju svoja prezimena, dozvoljeno im je da posjeduju svoj novac, izaberu za koga æe se udati, imaju pravo da zatraže razvod braka, imaju pravo na nasljeðe, imaju pravo od svojih muževa na zaštitu i opskrbu. Hidžab (islamsko pokrivanje) im je podigao ugled i pružio slobodu.

Glumka, ba shta se ti bunish !?

___________________________________________________________________
Moj Mostare ko ti lomi grane,
ko zavadi mostarske jarane,
ko to tebi istoriju piše,
ko to želi da te nejma više.

08-31-2007 16:43 Sarajlija ba is offline Posalji Email za Sarajlija ba Pregledaj poruke od Sarajlija ba Dodaj Sarajlija ba u listu prijatelja
glumica glumica is a Female
Trn u oku


Poruka: 4415

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

eto ti muslimana..ukida mi pravo glasa 13.gif

08-31-2007 16:45 glumica is offline Posalji Email za glumica Pregledaj poruke od glumica Dodaj glumica u listu prijatelja
Sarajlija ba Sarajlija ba is a Male
moforaja




Poruka: 5952
Location: U podrumu
pokretac teme Thread Started by Sarajlija ba

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od glumica:

    eto ti muslimana..ukida mi pravo glasa 13.gif


Jok, ba - hocu samo da te chujem ! 13.gif

___________________________________________________________________
Moj Mostare ko ti lomi grane,
ko zavadi mostarske jarane,
ko to tebi istoriju piše,
ko to želi da te nejma više.

08-31-2007 16:48 Sarajlija ba is offline Posalji Email za Sarajlija ba Pregledaj poruke od Sarajlija ba Dodaj Sarajlija ba u listu prijatelja
igor(GROF) igor(GROF) is a Male
bice nesto od mene




Poruka: 478
Location: 8 sati avionom-6 autom-4 konjem-2 pijeske i eto tu sam

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

"Sex sales" ili ti na nasem Sex prodaje.

i to nema nikakve veze sa iskoristavanjem, je ih niko nije prisilio da to rade 01.gif

sta ces mu kada imaju sva prava da rade sta hoce 21.gif

imas pravo
trebalo bi im ta prava oduzeti radi njihovog dobra 18.gif

___________________________________________________________________

    18.gif

      25.gif
      Wissenschaft ohne Religion ist lahm, Religion ohne Wissenschaft ist blind.

          08-31-2007 17:18 igor(GROF) is offline Posalji Email za igor(GROF) Pregledaj poruke od igor(GROF) Dodaj igor(GROF) u listu prijatelja
          Losa cura
          SexNepoznat



          Poruka: 977

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od igor(GROF):

            "Sex sales" ili ti na nasem Sex prodaje.

            i to nema nikakve veze sa iskoristavanjem, je ih niko nije prisilio da to rade 01.gif

            sta ces mu kada imaju sva prava da rade sta hoce 21.gif

            imas pravo
            trebalo bi im ta prava oduzeti radi njihovog dobra 18.gif


          Ima ih dosta koje jesu prislijene na to, na mnoge nacine. Ali vjerovatno ni o toj razliki se ovdje ne moze govoriti. So long.. 23.gif

          ___________________________________________________________________

              VIDI STVARNO: pink slonici! 17.gif 29.gif

          08-31-2007 18:01 Losa cura is offline Pregledaj poruke od Losa cura Dodaj Losa cura u listu prijatelja
          metallica metallica is a Male
          moforaja




          Poruka: 8228
          Location: CH.WILLA(uglavnom)

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            u pravu si tako pishe u Kuraanu ali dali se Muslimani pridrzavaju toga to je sasvim druga prica i NEMA VEZE SA ISTINOM !!!






            znaci kao i u Socijalizmu



                ___________________________________________________________________

                  08-31-2007 18:19 metallica is offline Posalji email za metallica Pregledaj poruke od metallica Dodaj metallica u listu prijatelja
                  Losa cura
                  SexNepoznat



                  Poruka: 977

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    23.gif

                    ___________________________________________________________________

                        VIDI STVARNO: pink slonici! 17.gif 29.gif

                    08-31-2007 18:23 Losa cura is offline Pregledaj poruke od Losa cura Dodaj Losa cura u listu prijatelja
                    metallica metallica is a Male
                    moforaja




                    Poruka: 8228
                    Location: CH.WILLA(uglavnom)

                    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                        citat od Losa cura:

                        23.gif



                      od istine se ne moze pobjeci neki ljudi SVETU KNJIGU "Zlorabe" kao "Kapital" ili "Manifest kom partije" i to je to

                      IRAN je najbolji primjer kad vidis reportazu U BOBU ISTI KAO SSSR za vrijeme Breznjeva 21.gif 21.gif

                      ___________________________________________________________________

                        08-31-2007 18:26 metallica is offline Posalji email za metallica Pregledaj poruke od metallica Dodaj metallica u listu prijatelja
                        Losa cura
                        SexNepoznat



                        Poruka: 977

                        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                        Znam, jeste to Iran... meni nikad nije bio drag narod, nisam imala nikad pozitivno iskustvo ni ovdje sa njima, a tek kad pogledam neku dokumentarnu emisiju, tako.. ali, mislim da to nije tema bas ovdje, ako se ne varam! 14.gif Peace!

                        ___________________________________________________________________

                            VIDI STVARNO: pink slonici! 17.gif 29.gif

                        08-31-2007 18:37 Losa cura is offline Pregledaj poruke od Losa cura Dodaj Losa cura u listu prijatelja
                        metallica metallica is a Male
                        moforaja




                        Poruka: 8228
                        Location: CH.WILLA(uglavnom)

                        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                        jeste kako da nije ako je posatovanje zena u Islamu onda jeste jer i tamo zene imaju prava jako malo 28.gif

                        ___________________________________________________________________

                          08-31-2007 18:43 metallica is offline Posalji email za metallica Pregledaj poruke od metallica Dodaj metallica u listu prijatelja
                          Losa cura
                          SexNepoznat



                          Poruka: 977

                          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                          Da, to je istina... ali ima ih i Khanica, zar ne!? Fariba, li kako se vec zvala,... Soraya, itd. Znam samo da imaju problema, ali nisu svi na osnovi islama, eto... 28.gif

                          ___________________________________________________________________

                              VIDI STVARNO: pink slonici! 17.gif 29.gif

                          08-31-2007 18:51 Losa cura is offline Pregledaj poruke od Losa cura Dodaj Losa cura u listu prijatelja
                          adis b adis b is a Male
                          rambling reck




                          Poruka: 1083

                          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                              citat od metallica:

                            znaci kao i u Socijalizmu

                                [/B]



                              ne treba vise pricati
                              dokazi su tu

                              ___________________________________________________________________
                              ...

                              08-31-2007 18:54 adis b is offline Pregledaj poruke od adis b Dodaj adis b u listu prijatelja
                              refleksija refleksija is a Female
                              moforaja




                              Poruka: 3364
                              Location: dark side

                              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                              sve je to fino na papiru...i samo serijatsko pravo fino izgleda na papiru...a u praksi je druga prica....i jos nesto...po cemu se zena koja nije muslimanka omalovazava....ja sam zensko tacno ali jedinka....mene ne moze neko maltretirat ako ja to ne dozovljavam...
                              nedavno sam imala priliku vidjeti to "postovanje" prema zeni muslimanki....
                              dodje ona s muzem...muz joj rece sjedi...oan sjede..dodje neki njegov kolega...ona ustade...on se rukova samo s njim i samo njemu se obraca...a finog postovanja...bas bi jedna zena volila da je tkao postovana...
                              sve bi to bilo super da je zena uistinu postovana onako kako nalaze Ku'ran ali budemo iskreni i recimo da u praksi nema bas mnogo takvih slucajeva...

                              ___________________________________________________________________


                                Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

                                08-31-2007 19:02 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
                                MJESECARKA MJESECARKA is a Female
                                *primadona*




                                Poruka: 848
                                Location: Switzerland...

                                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                                Problem jeste u tome, sto se filmovi (dokumentarni ili drugi igrani) prave vecinom da bi Islam kao vjeru pokazali u najgorem mogucem svjetlu...
                                Ima istine, isto kao sto ima istine, da u nekim mjestima, Bogu iza nogu, i zene koje nisu muslimanke (katolkinje ili pravoslavke na primjer) imaju istu takvu (ako ne i goru) sudbinu kao i zene muslimanke, iz tih filomova...
                                Ali to nije cilj, tima sto prave takve filmove...
                                Samo za primjer cu uzeti flim "Ne, bez moje kcerke", koji je u Americi pa i kod nas, dozivio bum u svoje vrijeme... A zasto?
                                Zato sto su muslimani predstavljeni u najgorem mogucem svjetlu, a uloga zene u islamskom braku isto tako...

                                A toga ima i kod katolika i pravoslavaca, koliko i u islamu, tog zapostavljanja zene, ako ne i vise...
                                Sama sam bila svjedok jednog predivnog braka dvoje muslimana, mojih roditelja... Kod kojih je obostrana paznja, postovanje i ljubav meni licno imponovala, da bih i sama sebi pozeljela jedan takav brak...
                                Niti je zena bila zapostavljena, niti je bila sluskinja, niti je bila potlacena...
                                Naprotiv... Bila je zena, majka i domacica... To je ono za sta je se ona sama odlucila, i na sta je niko nije gonio...

                                ___________________________________________________________________

                                    08-31-2007 21:17 MJESECARKA is offline Pregledaj poruke od MJESECARKA Dodaj MJESECARKA u listu prijatelja
                                    Losa cura
                                    SexNepoznat



                                    Poruka: 977

                                    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                                    Zna li neko onaj film sa Goldie Hawn u kojem ona ko fol biva prodana od svoje vlade nekom arapskom sejhu, naftnom milioneru (da strogo odvajam ova dva pojma naftu i sejha, jer ih u Njemackoj jako cesto pisu zajedno 29.gif ... ), da bi na kraju, sama kandidirala za predsjednicu neke politicke stranke.. prije toga je radila kao kelnerica ili tako nesto slicno 23.gif Pravo super film, inace slazem se sa Mjesecarkom u njenom stavu! Samo sam htjela spomenuti i ja dati neki "smjesan" prilog! 29.gif 35.gif 33.gif 23.gif

                                    ___________________________________________________________________

                                        VIDI STVARNO: pink slonici! 17.gif 29.gif

                                    08-31-2007 21:45 Losa cura is offline Pregledaj poruke od Losa cura Dodaj Losa cura u listu prijatelja
                                    behar behar is a Female
                                    samo sto nisam




                                    Poruka: 1141

                                    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                                    Ja bih rekla samo da to sve zavisi od porodice do porodice (da ne kazem od sela do sela, grada i td.)

                                    Moja je svekrva rahm. zivjela na selu, nosila dimije, ali je bila prava dama.

                                    Nikad , naravno, nije izasla na njivu, a premetnula su se dva rata, djece se izradjalo, bilo je tu bezbeli i bijede, ali ona je uvijek bila postedjena.


                                    Ma sta da vam pricam, sve je to u rukama zene, sve zavisi od toga koliko ona zeli da mijenja neke stvari, na sto je spremna pristati ili ne u zivotu. kad kazem od zene mislim podjednako na onu koja goji sina kao i na onu koja postane supruga onom odgojenom sinu...

                                    Moja svekriva 33.gif bjese prava feministkinja, na njen nacin.

                                    ___________________________________________________________________

                                      08-31-2007 22:26 behar is offline Posalji email za behar Pregledaj poruke od behar Dodaj behar u listu prijatelja
                                      Stranica (8): [1] 2 3 4 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
                                      Postavi novu temu Odgovori
                                      Go to:
                                      preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com