Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » ZABAVA » LJUBAV » Istinita Prica » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (8): [1] 2 3 4 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Ricina Ricina is a Male
raja




Poruka: 1931
Location: Predaleko od Mostara

Istinita Prica Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Bilo je to polovinom 70-tih... dalja rodica moje majke je stanovala sa muzem u Liska ulici. Ponekad bi otisao do njih da vidim kako su i sta rade. Dolazili su i oni kod nas cesto. Jednom prilikom Fata ( rodica ) rece...:" Ti si mlad a moja komsinica ima kcerku istih godina kao i ti. Sto je ne upitas da izadjete na randes jedno vece ?".
"Pusti to Fato boga ti...Imam ja curu " ..rekoh sav vazan.. Jednom prilikom sam bio vani pred Fatinom zgradom sa Fatom rodicom kad je naisla ..ONA... "To je ta sto sam ti pricala...zove se Aida "...rece mi Fata. Lijepa cura da ti oci stanu...Dugo sam gledao za njom.Kada je prolazila pored nas...pozdravi ona Fatu... Kratka kosa, lijepe oci a tijelo kao u snovima...Ko da je Mestrovic pravio...kako smo imali obicaj reci u Mostaru ali ne Miro Mestrovic heheh.
Umrla je Fata a brzo za njom i Meho njen muz... Nisam imao vise razloga tamo ici..Pocetak 80-tih... sretoh Aidu na korzu ...Lenjinovo...ide sa frajerom...Pozdravih je ..onako jer se mi fakticno i nismo znali niti upoznali. Cuo sam malo poslije da se udala i tako sam je i zaboravio..ja sam se ozenio i zivoti su krenuli svojim putem.
1987 vodio sam brigadu "Hasan Zahirovic-Laca" na radnu akciju Tuzla -Zvornik. Trebali smo malo pomoci od Hepoka pa sam sa svojim jaranom Bakom ( Bakamovic) otisao do njihovih kancelarija. Kada sam usao, vidio sam 4-5 zena radi i naravno ja Becka skola, pozdravim i kazem da je ovo najljepsa kancelarija u Mostaru. Pri kraju reda, crnka kratke kose, pognute glave nije odmah reagovala. Kada sam dosao blize, podize glavu i pogleda me... Kao da me grom udario, zanijemio sam, paralizovao , slagiro sto kazu mostarci. ONA....sjedi..i gleda me ...AIDA. Pozdravih i prodjoh.
"Jeli Baka , odakle ona ovde ?"...Upitah. Baka odgovori.." To je Aida, ekonomista, razvedena je...". A ja se razveo prije godinu dana...hmmmmmmm. Kad sam se vratio sa radne akcije, sretoh je na korzu sa momkom...E sta cu.
Upoznam ovu jeinu sada bivsu zenu i ozenim se . Uto zarati , ukljucih se u Patriotsku ligu, pa ABiH...Sretoh je par puta, pozdravismo se....Poslije se nismo sretli do 2002.
Krenuo za Mostar 2002 i nesto mislim... Boze sta radi Aida i gdje je ?? Kad sam dosao u Mostar, uzmem imenik i nadjem njeno prezime..Uzmem slusalicu i razmisljam...
"Sta cu joj reci ko sam i sto zovem ??". Recu sto jeste i da hocu da je vidim...Eto..Pa neka skida glavu sa ramena ako treba. Nazovem...nista. Poslije par sati opet nazovem..kad odgovor: Aida. Ja se predstavim , ispricam otprilike ko sam i da bi volio da je sretnem i nesto rascistim. Smijala se i rekla..."Moze u 8 ?".... "Moze " odgovorim.
"Ja stanujem u...." pocela je a ja dovrsim " Liska ulici u onoj maloj zgradi".. Nasmijala se jos jednom ... "Tako je "...rece. "Onda u 8 "...rekoh i pozdravih je.
Tacno u 19.55 bio sam blizu njenog stana...Ona stoji vani sa nekom zenom i pricaju nesto. Idem prema njoj sa ruzom u ruci, gledam je....boze ista kao i prije 25 godina...samo sto je sada zrela i jos ljepsa...Kada sam bio blizu, usporim i ona me pogleda. Nasmija se i na brzinu zavrsi razgovor.. Vidi zena da ja cekam Aidu , nasmija se i ode.
Kad sam prisao rekoh..."Ruza za ruzu "...pocrveni i nasmija se. Krenuli smo do starog grada da sjednemo i popijemo pice. Odmah rece..."Sutra ujutro putujem iz Mostara pa ne mogu ostati dugo. Mozemo li kuci oko 10 ?".
"Nema problema "...rekoh..
U Tabhani smo nasli , kod glumice Hadzije , mjesto i sjeli...Ja sam uzeo gemist ona sok...
"Slusam"...rece i nasmija se. Cekao sam dok popijem prvi gemist i narucio jos jedan da mogu poceti..Ispricao sam joj sve kao i sto vama pricam...Slusala je i ponekad se nasmijala. Opustila se i razgovor je isao spontano...Krenuli smo zajedno po gemistu i bizilo se 10 sati...
Kad je bilo oko 10...rekoh joj "E vakat je da idemo, ti ces sutra putovati". Nasmija se i rece..." zuriti se negdje. Zar ti je toliko dosadno sa mnom ?".
Pogledah je zblanuto...cuj dosadno. Jedva sam cekao da je vidim a ona ...dosadno.
"Nije meni dosadno nego zbog tebe govorim "..rekoh.
"Ja mogu jos ostati...fino mi je.".. Nasmijah se... "Dobro..onda reci kad trebamo ici"..rekoh.
Pricali smo dugo, gemist za gemistom ali nismo pjani.. Ne pamtim kada sam proveo noc ljepse u mom zivotu.Prosla je ponoc i ona kaze..."E sad je vec krajnji vakat...trebali bi poci".
Vrijeme je proslo kao tren... Rekoh : " Krivo mi je sto ti nisam prisao i pitao te da izadjemo...ispao sam konj i bice mi krivo ostatak zivota..".
Gledala je u mene par sekundi, naduze sekunde u mom zivotu, i rekla..." TREBAO SI...".
Doslo mi je da se ubijem, rezem vene na obe ruke, bacim pod ves masinu kada je centrifuga i da se objesim na civiluk i jos puno nacina za ubiti se...Gledam u one divne oci, idealnu zenu za svakog muskarca, iz mostarske fine familije, perfektnog kucnog odgoja.. a ne mogu NISTA da uradim... Ona je u drugoj drzavi-Holandiji , nije udata, zivi sama.. Od mene 1000 km i ne moze seliti a ja sam sa sinom i ne mogu seliti... STA SAD ???
Otpratio sam je i poljubio u obraz...Zazelio sam sretan put..
Nisam bio u Mostaru nekoliko godina...Ove godine sam bio i ugledam je sa bratom u Fejicevoj... Ista je, samo sladja i ljepsa...kao vino ...sto starija to ljepsa. Do kraja zivota ce mi ostati praznina ali nista ne mogu da uradim...Ko zna mozda i moze ...Sabur...
Ozenio bih je bez razmisljanja...Bog mi je svjedok..

___________________________________________________________________
"Cega se pametan stidi , tim se budala ponosi" .. Ramadan Asovic

broj ispravljanja poruke: 4, zadnji put od strane Ricina dana 12-18-2007 u 19:04.

12-18-2007 18:29 Ricina is offline Posalji email za Ricina Pregledaj poruke od Ricina Dodaj Ricina u listu prijatelja
dadana dadana is a Female
samo sto nisam




Poruka: 1123
Location: Helvetia

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

rasplaka me 26.gif 26.gifsuper napisano 10.gif 01.gif

...i jedna za Aidu 33.gif

___________________________________________________________________

    Nema para na ovome svijetu, koje mogu rupe na dusi da zakrpe

12-18-2007 18:36 dadana is offline Posalji Email za dadana Pregledaj poruke od dadana Dodaj dadana u listu prijatelja
tweetymo tweetymo is a Female
moforaja




Poruka: 3089
Location: dvica kruzno oko hita

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

puno je jos ovakvih prica u zivotu a zivot pise najcudnije price

___________________________________________________________________
Hendikepirano dijete nit' je bolesno nit' zarazno. Ono samo traži da bude prihvaæeno u našoj/svojoj zajednici. 97% neæe preuzeti ovu poruku kao status, ako si ti jedna/jedan od 3% preuzet æeš ovu poruku bar na jedan dan !

12-18-2007 18:39 tweetymo is offline Posalji email za tweetymo Pregledaj poruke od tweetymo Dodaj tweetymo u listu prijatelja
HoneyMNE HoneyMNE is a Female
moforaja




Poruka: 2645
Location: Montenegro

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ajoj,lijepe i tužne prièe...33.gif
znam da ti je urezano u sjeæanju ono-*trebao si* 23.gif 21.gif
mnogima je ono poznato...ali šta je tu je
postoji možda neka druga sreæa,i
iako praznina ostaje
10.gif 12.gif 33.gif

___________________________________________________________________
HoneyMNE
*Što ja volim kad me ne znaju...a ne volim kada lažu* 18.gif
puca.gif

12-18-2007 18:41 HoneyMNE is offline Posalji Email za HoneyMNE Pregledaj poruke od HoneyMNE Dodaj HoneyMNE u listu prijatelja
tweetymo tweetymo is a Female
moforaja




Poruka: 3089
Location: dvica kruzno oko hita

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

vjeruj mi i dan danas se znam zapitat sta bi bilo da niej onako kako jeste
a to je ono najgore zapet u proslosti

___________________________________________________________________
Hendikepirano dijete nit' je bolesno nit' zarazno. Ono samo traži da bude prihvaæeno u našoj/svojoj zajednici. 97% neæe preuzeti ovu poruku kao status, ako si ti jedna/jedan od 3% preuzet æeš ovu poruku bar na jedan dan !

12-18-2007 18:43 tweetymo is offline Posalji email za tweetymo Pregledaj poruke od tweetymo Dodaj tweetymo u listu prijatelja
HoneyMNE HoneyMNE is a Female
moforaja




Poruka: 2645
Location: Montenegro

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

i prošlost je bogatsvo èovjeka.pogotovo ono slatko
pa sa njom treba živjeti i njegovat je35.gif 33.gif

___________________________________________________________________
HoneyMNE
*Što ja volim kad me ne znaju...a ne volim kada lažu* 18.gif
puca.gif

12-18-2007 18:46 HoneyMNE is offline Posalji Email za HoneyMNE Pregledaj poruke od HoneyMNE Dodaj HoneyMNE u listu prijatelja
bago bago is a Male
moforaja




Poruka: 3303
Location: Suteren

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Jebo te...
Dobro pišeš...
Dobro...
Da imaš desetak ovakvih, sve bi ih rado proèitao... 01.gif

___________________________________________________________________
665 - Skoro zao

12-18-2007 18:56 bago is offline Pregledaj poruke od bago Dodaj bago u listu prijatelja
bago bago is a Male
moforaja




Poruka: 3303
Location: Suteren

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Kako šta sad?

Napravite plan za penzije...
Tu ste neðe... 13.gif 13.gif 13.gif

___________________________________________________________________
665 - Skoro zao

12-18-2007 19:05 bago is offline Pregledaj poruke od bago Dodaj bago u listu prijatelja
Princ-s-Neretve Princ-s-Neretve is a Male
Licnost godine '05




Poruka: 9968
Location: Eo me tu sam !!

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Evala Ricini 10.gif kao i vazda rijetko se javi 10.gif

ali kad se javi udarno ostavlja 10.gif 23.gif

___________________________________________________________________


    Kompleks je ko qrac kad se digne jebaji ga 19.gif
      13.gif

      12-18-2007 19:07 Princ-s-Neretve is offline Posalji Email za Princ-s-Neretve Pregledaj poruke od Princ-s-Neretve Dodaj Princ-s-Neretve u listu prijatelja
      Muntahta Muntahta is a Female
      moforaja




      Poruka: 8353
      Location: Tamo gdje je moja dusa.

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Ricina 10.gif

      ___________________________________________________________________
      Prestani brinuti o tome ko te ne voli
      ko ima vise ili ko sta radi.
      Umjesto toga pocni cijeniti odnose sa onima koji te vole.

      12-18-2007 19:29 Muntahta is offline Pregledaj poruke od Muntahta Dodaj Muntahta u listu prijatelja
      Mo-beba Mo-beba is a Female
      Momentalno na daljinskom




      Poruka: 7486
      Location: Trebinje-Mostar

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Ricina rasplaka me majke mi 16.gif 26.gif

      Za tebe 33.gif za Aidu 33.gif

      ___________________________________________________________________
      Ne postoji beskraj koji ja ne mogu prosiriti,ne postoji zelja u kojoj ti ne zivis,ne postoji dubina veca od moje ljubavi niti ja postojim bez tebe najdrazi Volim te girl_zaljubljena.gif


        33.gif

        12-18-2007 19:50 Mo-beba is offline Posalji email za Mo-beba Pregledaj poruke od Mo-beba Dodaj Mo-beba u listu prijatelja
        Sunshine Sunshine is a Female
        moforaja




        Poruka: 2365
        Location: ..na suncanoj strani zivota

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        10.gif 10.gif

        Tako tuzna prica!!
        Ja sam mislila da ce se ova prica imati happyend...
        Al nikad se ne zna!!
        Mozda kad se najmanje nadas..... desit' ce se nesto neocekivano......

        Proslost treba njegovati al ne treba zivjeti u njoj!!

        ___________________________________________________________________


          jao u onog Blagajca potpisa 04.gif
          Sunshine je saznala vrlo intrigantnu, krajnje neoèekivanu istinu:
          Blagajac voli da se igra sa barbikama.... 13.gif 13.gif


            23.gif

            12-18-2007 19:53 Sunshine is offline Posalji email za Sunshine Pregledaj poruke od Sunshine Dodaj Sunshine u listu prijatelja
            behar behar is a Female
            samo sto nisam




            Poruka: 1141

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Dragi Richina, voljeti tako kao sto ti volis Aidu je nesto prelijepo, blago tebi.

            Richina, kilometri nisu nista. 'ta ce kilometri 10.gif , samo naprijed, kontakt, solucija ce se naci 100%

            Edit: hvala na iskrenosti, sretno 10.gif

            ___________________________________________________________________

              broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane behar dana 12-18-2007 u 20:36.

              12-18-2007 20:35 behar is offline Posalji email za behar Pregledaj poruke od behar Dodaj behar u listu prijatelja
              Sandy Sandy is a Female
              moforaja




              Poruka: 3842
              Location: kod Hita...

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              uhh richina sto ovo dobro napisa...

              ali tuzno 15.gif

              valjalo bi barem imati kontakt, to se bar moze 33.gif

              12-18-2007 21:57 Sandy is offline Posalji Email za Sandy Pregledaj poruke od Sandy Dodaj Sandy u listu prijatelja
              GARAVUSA GARAVUSA is a Female
              Misiica ljeta 07




              Poruka: 8664
              Location: Holland

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              ja æu ti samo jedno reæi iz liènog iskustva


              sve je stvar sudbine, da je meni neko rekao da cu se udati za koga se udajem akobogda brzo nikad , ama bas nikada nebih povjerovala, nekada vrijedi èekati voljenu osobu , i zato trazi rjesenje jer ono sigurno postoji .
              Sin ce ti odrasti ode svojim putem , pa ako nista cekaj do tada 10.gif


              sretno

              ___________________________________________________________________

                NIJE LAKO BITI JA ! ! !

              12-18-2007 22:35 GARAVUSA is offline Pregledaj poruke od GARAVUSA Dodaj GARAVUSA u listu prijatelja
              Gogi81 Gogi81 is a Male
              brato


              Poruka: 522
              Location: Atlanta

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              a nekad je i lijepa neizvjesnost ima svoje cari 01.gif

              ___________________________________________________________________
              jope ti
              -----------------------------------------------------------------------------
              Gogi81:

              The penis mightier than the sword.
              ---------------------------------------------------------------------------
              kore mi Sahbaz 13.gif 13.gif

              12-18-2007 23:32 Gogi81 is offline Posalji email za Gogi81 Pregledaj poruke od Gogi81 Dodaj Gogi81 u listu prijatelja
              Muntahta Muntahta is a Female
              moforaja




              Poruka: 8353
              Location: Tamo gdje je moja dusa.

              RE: Molba Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  citat od Ricina:

                Ima clanova foruma sto ih interesuju neke price, dogadjaji od birvaktile i prijasnji Mostar , pa bih vas , koji se prepucavate preko moje stranice i koji smatrate da ja pisem bez veze, zamolio da to radite na nekoj drugoj stranici. Unaprijed hvala...Vas Ricina


              Pisi molim Te pisi za raju koja je rado citaju,Svaka cast 10.gif

              ___________________________________________________________________
              Prestani brinuti o tome ko te ne voli
              ko ima vise ili ko sta radi.
              Umjesto toga pocni cijeniti odnose sa onima koji te vole.

              broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Muntahta dana 12-19-2007 u 02:08.

              12-19-2007 02:07 Muntahta is offline Pregledaj poruke od Muntahta Dodaj Muntahta u listu prijatelja
              Mo-beba Mo-beba is a Female
              Momentalno na daljinskom




              Poruka: 7486
              Location: Trebinje-Mostar

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              Moderi,brisite offove 10.gif

              Ricina,molim te nastavi 10.gif 33.gif

              Tema je za 10 10.gif

              ___________________________________________________________________
              Ne postoji beskraj koji ja ne mogu prosiriti,ne postoji zelja u kojoj ti ne zivis,ne postoji dubina veca od moje ljubavi niti ja postojim bez tebe najdrazi Volim te girl_zaljubljena.gif


                33.gif

                12-19-2007 02:23 Mo-beba is offline Posalji email za Mo-beba Pregledaj poruke od Mo-beba Dodaj Mo-beba u listu prijatelja
                asataN asataN is a Female
                moforaja




                Poruka: 4110

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                10.gif Svaki je komentar suvisan

                ___________________________________________________________________

                  12-19-2007 02:35 asataN is offline Pregledaj poruke od asataN Dodaj asataN u listu prijatelja
                  LADY_MO LADY_MO is a Female
                  seka




                  Poruka: 593
                  Location: Mostar

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  tuzna prica.Nadam se da ce zavrsit happy

                  ___________________________________________________________________

                    35.gif

                    12-19-2007 02:37 LADY_MO is offline Pregledaj poruke od LADY_MO Dodaj LADY_MO u listu prijatelja
                    Stranica (8): [1] 2 3 4 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
                    Postavi novu temu Odgovori
                    Go to:
                    preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com