Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » U KRUGU PORODICE » RADE TRAVAR » Fitness » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (2): [1] 2 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Sternchen Sternchen is a Female
bice nesto od mene


Poruka: 277

Fitness Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Veæina ljudi se fitnesom bavi da bi vizuelno dobro izgledala.

Prvi korak ka odlasku u fitnes centar obièno se uèini poslije viðenja svog odraza u ogledalu.

Naravno da nije loše pronaæi motiv za vježbanje i u fizièkom izgledu, ali ukoliko sagledamo i neke druge faktore koji utièu na nase zdravlje ili funkcionisanje uopšte, pronaæiæemo još mnogo razloga za fizièku aktivnost. Fitness programi vježbanja svrstavaju se u red aktivnosti koje, su posebno pogodne za razvoj i održavanje funkcionalnlh i motornih sposobnosti, kao i morfoloških obelježja, dakle, onih dimenzija koje èine suštinu zdravstvenog stanja.

Osim toga, oni imaju i mnoga druga oblježja koja im, kod velikog broja osoba razlièite starosti i pola, daju prednost u odnosu na standardne cikliène aktivnosti. Posebno su znaèajni programi fitness-a koji su se predstavili kao kompleksni sistemi vežbanja u kojima su jasno prepoznatljivi sledeæi transformacioni ciljevi:

- razvoj aerobnih sposobnosti (tzv. kardio-respiratorne vježbe);
- redukcija potkožnog masnog tkiva;
- oblikovanje pojedinaènih mišiænih grupa u harmoniènu globalnu celinu (odnosno, zatezanje, definicija ili hipertrofija-building);
- razvoj motornih sposobnosti (snage, fleksibilnosti, i koordinacije u ritmu)
- uèvršæivanje i jaèanje svih koštano-zglobnih i tetivnih segmenata lokomotornog sistema
- unapreðenje zdravstvenog stanja

Fitness sistemi vježbi došli su nam preko okeana, taènije iz SAD-a, gdje su bum doživeli '80-tih godina prošlog veka i njihova popularnost tamo je još uvek u punom jeku. Naše prostore poèeli su da osvajaju pre 20 godina kada su se, isprva studljivo, poèele da otvaraju «teretane» koje su u to vreme posjeæivali muškarci, najviše u želji da nabilduju svoje bicepse i tricepse. Vremenom su fitness poèele da otkrivaju i djevojke i žene. Kako se popularizovalo saznanje da iz fitness klubova ne izlaze samo nabildovana, veæ i zategnuta i lijepo oblikovana tjela, tako je poèela da raste popularnost ove aktivnosti meðu ženskom populacijom. Fitness klubovi su poèeli da nièu jedan za drugim, miješoviti, samo za muškarce, smo za žene, tako da sada, meðu mlaðom populacijom, nije aktuelno pitanje da li vježbaš, veæ gde vježbaš...U prilog ovome ide i konstatacija gospodina Josepha Pilatesa, «tijelesna kondicija ne može se postiæi ni èežnjivim maštanjem, niti se može kupiti». quelle: zdravlje.com

Manje foruma - vise fitness-a 02.gif


Klikni da pogledas u stvarnoj velicini

01-22-2008 16:37 Sternchen is offline Pregledaj poruke od Sternchen Dodaj Sternchen u listu prijatelja
R2-D2 R2-D2 is a Male
BUKACHAAAAA


Poruka: 5594
Location: La La Land

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Govno mu ko ne ide 4 puta sedmichno
27.gif 27.gif 13.gif 13.gif 13.gif

___________________________________________________________________
I am sick,demented,perverted,arogant,sarcastic egomaniac and I am a living god ..
Sha-Shi is my name..and off course,

    I do piss excellence in the morning..

01-22-2008 18:40 R2-D2 is offline Pregledaj poruke od R2-D2 Dodaj R2-D2 u listu prijatelja
Baltazar Baltazar is a Male
samo sto nisam




Poruka: 1255

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Robi,zar nije fitnes za zene 05.gif

___________________________________________________________________
Jaaa,moja ti sto se ispricasmo 04.gif

01-22-2008 18:46 Baltazar is offline Posalji Email za Baltazar Pregledaj poruke od Baltazar Dodaj Baltazar u listu prijatelja
R2-D2 R2-D2 is a Male
BUKACHAAAAA


Poruka: 5594
Location: La La Land

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ne pravi se mandov kad nisi.... 12.gif kakvi su to upadi ???
Fitness oli ti ga gym....ma procitaj text jebem ti po kanade....

___________________________________________________________________
I am sick,demented,perverted,arogant,sarcastic egomaniac and I am a living god ..
Sha-Shi is my name..and off course,

    I do piss excellence in the morning..

01-22-2008 18:48 R2-D2 is offline Pregledaj poruke od R2-D2 Dodaj R2-D2 u listu prijatelja
pasha pasha is a Male
Super Moderator




Poruka: 9503
Location: uh jebo te

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

i ja konto to samo za koke 13.gif

___________________________________________________________________

    neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
Oscar Wilde

01-22-2008 18:52 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
Princ-s-Neretve Princ-s-Neretve is a Male
Licnost godine '05




Poruka: 9968
Location: Eo me tu sam !!

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ma kakav fintes moja Strechen 04.gif djesi kako si 35.gif

samo lopta i nista vishe 13.gif 10.gif

Nemoj mi oni dupljaka sto idu u gym radi zena i depiliranje i tetovaze i josh motore podju uzimat 21.gif 13.gif

Jomu jasta 19.gif

___________________________________________________________________


    Kompleks je ko qrac kad se digne jebaji ga 19.gif
      13.gif

      01-22-2008 20:13 Princ-s-Neretve is offline Posalji Email za Princ-s-Neretve Pregledaj poruke od Princ-s-Neretve Dodaj Princ-s-Neretve u listu prijatelja
      Kutljaca Kutljaca is a Female
      Kuharica ipo




      Poruka: 6617
      Location: V.I.P

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      tabanica i ne treba mi fitness da vidis linije

      ___________________________________________________________________
      simply the best

      01-22-2008 20:46 Kutljaca is offline Posalji Email za Kutljaca Pregledaj poruke od Kutljaca Dodaj Kutljaca u listu prijatelja
      cok cok is a Male
      liska mjeseca maja


      Poruka: 5450
      Location: seher mostar

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      sex je fitnes bona,nemoj da ti papci uzimaju pare,sexaj se redovno pa ces vidit vitalnih funkcija i linije,vidis kako sam ja u nedostatku istog zakrzljo,boli me i srce i stomak i trepavice me bole 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif majo kakva je to linija??? puna ili isprekidana 13.gif 13.gif 13.gif

      ___________________________________________________________________
      28.gif BICE BOLJE,NEKO VICE 28.gifKAZUU 18.gif

      01-22-2008 20:55 cok is offline Pregledaj poruke od cok Dodaj cok u listu prijatelja
      Kutljaca Kutljaca is a Female
      Kuharica ipo




      Poruka: 6617
      Location: V.I.P

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Opet kazem tabanici! A cccc cekc je faza br 2. zatezanje, i jacanje misica...raskrsnica cok

      ___________________________________________________________________
      simply the best

      01-22-2008 21:01 Kutljaca is offline Posalji Email za Kutljaca Pregledaj poruke od Kutljaca Dodaj Kutljaca u listu prijatelja
      cok cok is a Male
      liska mjeseca maja


      Poruka: 5450
      Location: seher mostar

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      slaba ti ta dva znaka,kikirikija malo vise ne treba ti fitnes 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif ili stavi policajca na raskrsnicu 13.gif 13.gif 13.gif

      ___________________________________________________________________
      28.gif BICE BOLJE,NEKO VICE 28.gifKAZUU 18.gif

      01-22-2008 21:07 cok is offline Pregledaj poruke od cok Dodaj cok u listu prijatelja
      Kutljaca Kutljaca is a Female
      Kuharica ipo




      Poruka: 6617
      Location: V.I.P

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      mora da si ti onaj sto je ljetos na bazenu p-el kantoui dobio isijas 13.gif

      ___________________________________________________________________
      simply the best

      01-22-2008 21:09 Kutljaca is offline Posalji Email za Kutljaca Pregledaj poruke od Kutljaca Dodaj Kutljaca u listu prijatelja
      Sunshine Sunshine is a Female
      moforaja




      Poruka: 2365
      Location: ..na suncanoj strani zivota

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Policajci se stavljaju na pravcu Cok a ne na raskrsnicama!! 13.gif 13.gif

      Slažem se da je kretanje bitno ako želiš finu figuru,al bogami i malo fitnesa makar jednom sdmièno dobro doðe!!

      ___________________________________________________________________


        jao u onog Blagajca potpisa 04.gif
        Sunshine je saznala vrlo intrigantnu, krajnje neoèekivanu istinu:
        Blagajac voli da se igra sa barbikama.... 13.gif 13.gif


          23.gif

          01-22-2008 21:10 Sunshine is offline Posalji email za Sunshine Pregledaj poruke od Sunshine Dodaj Sunshine u listu prijatelja
          cok cok is a Male
          liska mjeseca maja


          Poruka: 5450
          Location: seher mostar

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          na raskrsnici bona LIJEVE I DESNE 13.gif 13.gif 13.gif bolje ti je sex mjesecno nego fitnes sedmicno 13.gif 13.gif 13.gif

          ___________________________________________________________________
          28.gif BICE BOLJE,NEKO VICE 28.gifKAZUU 18.gif

          01-22-2008 21:13 cok is offline Pregledaj poruke od cok Dodaj cok u listu prijatelja
          Baltazar Baltazar is a Male
          samo sto nisam




          Poruka: 1255

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od R2-D2:

            Ne pravi se mandov kad nisi.... 12.gif kakvi su to upadi ???
            Fitness oli ti ga gym....ma procitaj text jebem ti po kanade....
          Fitnes je kod nas samo za zenke i muzjake sa zenskim pokretima 04.gif 35.gif

          ___________________________________________________________________
          Jaaa,moja ti sto se ispricasmo 04.gif

          01-22-2008 22:41 Baltazar is offline Posalji Email za Baltazar Pregledaj poruke od Baltazar Dodaj Baltazar u listu prijatelja
          cok cok is a Male
          liska mjeseca maja


          Poruka: 5450
          Location: seher mostar

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          13.gif 13.gif 13.gif to mujaga svaka tui je za zapisat 10.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif FORUM - rade trvar,tema- fitness 30.gif 30.gif 30.gif 30.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif

          ___________________________________________________________________
          28.gif BICE BOLJE,NEKO VICE 28.gifKAZUU 18.gif

          01-22-2008 23:03 cok is offline Pregledaj poruke od cok Dodaj cok u listu prijatelja
          UFO UFO is a Male
          ne more meda




          Poruka: 48
          Location: ATLANTA, GA

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od R2-D2:

            Govno mu ko ne ide 4 puta sedmichno
            27.gif 27.gif 13.gif 13.gif 13.gif


          Govno mu ko nemoze dvaput. 27.gif 35.gif

          04-03-2008 05:48 UFO is offline Posalji Email za UFO Pregledaj poruke od UFO Dodaj UFO u listu prijatelja
          behar behar is a Female
          samo sto nisam




          Poruka: 1141

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          @Sternchen, sigurno je d afitnes ima samo i iskljucivo povoljno djelovanje na nas organizam. Sve do rata sam isla dva puta sedmicno i od kad sam u "dijaspori" fitnes mi je nedostajo ko rod najrodjeniji. Ali nije se imalo vremena za to...bar ne za redovne odlaske. U medjuvremenu su i godine dosle i nesto se sada vise okrecem prema nekim "mirnijim" 01.gif metodama poput tai-chia koji mi se bas dopo, ali nije ni blizu kao fitnes. Tako da razmisljam da uzmem jednom sedmicno pilates i jednom taj tai chi...

          radi li neko od vas pilates i sta mislite o tome?

          i nezaboravimo : zdrav duh u zdravom tijelu 10.gif

          ___________________________________________________________________

            04-03-2008 14:32 behar is offline Posalji email za behar Pregledaj poruke od behar Dodaj behar u listu prijatelja
            Trag
            SexNepoznat

            Poruka: 3
            Location: Mostar

            RE: Fitness Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            to je ok 32.gif

            ___________________________________________________________________
            Trag

            04-03-2008 15:37 Trag is offline Pregledaj poruke od Trag Dodaj Trag u listu prijatelja
            djemila djemila is a Female
            Naj-Moder 2008




            Poruka: 11483
            Location: Mostar

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                citat od behar:


              radi li neko od vas pilates i sta mislite o tome?



            "nema veze sta radis, vazno je na koji nacin to radis!.... rekao je Joseph H.Pilates

            Behar, ja idem na pilates i to je odlicno za nas i nasu generaciju, koji ne trebamo masu mishica, nego balans tijela i duha, laganim pokretima i tim treningom postignemo ili odrzavamo elasticitet tijela na jednom nivou srazmjerno nasim godinama.

            Mada Pilates upaznjavaju mnogi, bez obzira na godine i preporucuje se svima10.gif

            ___________________________________________________________________
            Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

            04-03-2008 21:02 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
            Kutljaca Kutljaca is a Female
            Kuharica ipo




            Poruka: 6617
            Location: V.I.P

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            I ja vjezbam, redovno. Ujutro kad ustanem obavezno vjezbam, prvo sto se uvijek jedva iz kreveta, kran mi treba da me odljepi, pa ustanem na dvije noge, jer kazu da na desnu ne valja ustati, pa tako trazim balans(pilates moj) ,(jedem sto mi padne na pamet), nekad djus, nikad kafa, nekad maslac, hljeb, malo meda(mada zna biti tezak za jutro), pastetica, nekad kapucino, nekad pahuljice, u zadnje vrijeme sam pila proteine pa nikako nisam dobra bila. Pila, a nisam imala tjelesne aktivnosti koje se preporucuju. Danima bih mogla spavati, neki dan sam sastavila 20 sati, kunem se, samo sam napravila par pauza, da jedem i okupam se, falio mi je Eukaliptus da se zovem Koala.
            Tako vjezbam. A linija...kuc kuc u drvo...u slatkisima nemam granicu, nikad, odjednom znam pojesti par cokolada, kolace u slasticarnama ne volim, one kreme su neukusne, volim tulumbu, sladoled, liz liz, i cookies kod Amira. Trbusnjake imam od smijeha. A sto se Joge tice, nema sanse, jer sam neozbiljna.
            Prije sam tenis igrala, a i to vala ljeno mi bilo potrcati za lopticom, al zato ko mala fudbala igrala, a sad imam dobre noge od toga.
            Inace da nisam, tresle bi mi se ko visnjab. Stopala mala nekakva, prsti se i ne vide, ko cevapi, jedva da oslonac imam na njima. Ma niste nikad sladje prste vidili. Svi iste velicine. 13.gif

            ___________________________________________________________________
            simply the best

            04-03-2008 21:14 Kutljaca is offline Posalji Email za Kutljaca Pregledaj poruke od Kutljaca Dodaj Kutljaca u listu prijatelja
            Stranica (2): [1] 2 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
            Postavi novu temu Odgovori
            Go to:
            preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com