Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » U KRUGU PORODICE » **Raspad Zivota!** » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (7): [1] 2 3 4 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Omar Omar is a Male
moforaja




Poruka: 1897
Location: Mostar u srcu

Raspad Zivota! Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Imate li nekad osjecaj da se sve oko vas rushi,da se sve raspada,zivot,dom,porodica?
Kako rjeshavate,prolazite kroz takve faze,s kim najceshce pricate,povlacite li se u sebe ili...?

01-23-2011 10:53 Omar is offline Pregledaj poruke od Omar Dodaj Omar u listu prijatelja
tulpe tulpe is a Female
wicked


Poruka: 3040

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

vrijeme je za nesto drugo.. tako treba da se misli. ako su promjene u porodicnom zivotu, to onda zahtjeva novi oblik neki.. a ne treba grcevito drzati za nesto sto vise ne funkcionise, i ne radi. ja sam uvijek bila spremna na promjene, ali to ljudi tesko shvataju. svaki dan je nov, i sunce se radja i okrece se svijet. ali dok se pamet okrene nekome treba da se svjet oko njih okrene. tako je to.

01-23-2011 11:25 tulpe is offline Pregledaj poruke od tulpe Dodaj tulpe u listu prijatelja
refleksija refleksija is a Female
moforaja




Poruka: 3364
Location: dark side

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

desi se to svakom omare....bitno je samo kako te stvari rijesiti....nisam za ovako derasticne rezove kao tulpe...meni je komunikacija jako bitna i onda pokusam na taj nacin pokrenuti stvari a ako ne ide tek onda bih krenula u ove derasticne promjene koje tulpe spominje...ali ipak mislim da promjene treba da pravimo u nama samim pa tek onda sve ostalo....

___________________________________________________________________


    Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

    01-23-2011 15:29 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
    Carmela Carmela is a Female
    vjeciti optimist




    Poruka: 7603
    Location: ja nisam odavle

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Nema toga što iskren i pošten razgovor ne mogu riješiti.

    ___________________________________________________________________

      Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

    01-23-2011 16:37 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
    tulpe tulpe is a Female
    wicked


    Poruka: 3040

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od refleksija:

      desi se to svakom omare....bitno je samo kako te stvari rijesiti....nisam za ovako derasticne rezove kao tulpe...meni je komunikacija jako bitna i onda pokusam na taj nacin pokrenuti stvari a ako ne ide tek onda bih krenula u ove derasticne promjene koje tulpe spominje...ali ipak mislim da promjene treba da pravimo u nama samim pa tek onda sve ostalo....


    omar govori o raspadu i rusenju, a ja govorim opet da to nije potrebno, vec samo svemu dati novi oblik. i bice valjda opet kako treba... stalno citiras ljude pogresno ih razumjevajuci prije toga.. jel ti to hobi, ili profesija...

    01-23-2011 17:18 tulpe is offline Pregledaj poruke od tulpe Dodaj tulpe u listu prijatelja
    Omar Omar is a Male
    moforaja




    Poruka: 1897
    Location: Mostar u srcu
    pokretac teme Thread Started by Omar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Proshao sam mnogo puta kroz taj period u zivotu!!
    U pocetku sam se grcevito opirao promjenama(Navike su cudo!!),
    a poslje sam shvatio da se i na" ZGARISHTU"gradi nova kucha,cesto bolja i kvalitetnija nego prethodna 01.gif .
    To ti je priroda ovog nasheg zivota,ti ciklusi su neminovni.
    E sad,na nama je da li cemo pokushati da "RASTEMO"uz pomoc tih problema,
    da ih prevazilazimo ili da tapkamo na jednom mjestu i placemo na zgarishtu rushevina,ne pokushavajuci da
    promjenimo neshto novo 01.gif ,a da je teshko mjenjati navike,i da osjecamo paniku kada se stvari mjenjaju,
    jeste,upravo je tako!!

    01-23-2011 20:51 Omar is offline Pregledaj poruke od Omar Dodaj Omar u listu prijatelja
    Omar Omar is a Male
    moforaja




    Poruka: 1897
    Location: Mostar u srcu
    pokretac teme Thread Started by Omar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Proshao sam mnogo puta kroz taj period u zivotu!!
    U pocetku sam se grcevito opirao promjenama(Navike su cudo!!),
    a poslje sam shvatio da se i na" ZGARISHTU"gradi nova kucha,cesto bolja i kvalitetnija nego prethodna 01.gif .
    To ti je priroda ovog nasheg zivota,ti ciklusi su neminovni.
    E sad,na nama je da li cemo pokushati da "RASTEMO"uz pomoc tih problema,
    da ih prevazilazimo ili da tapkamo na jednom mjestu i placemo na zgarishtu rushevina,ne pokushavajuci da
    promjenimo neshto novo 01.gif ,a da je teshko mjenjati navike,i da osjecamo paniku kada se stvari mjenjaju,
    jeste,upravo je tako!!

    01-23-2011 21:13 Omar is offline Pregledaj poruke od Omar Dodaj Omar u listu prijatelja
    tulpe tulpe is a Female
    wicked


    Poruka: 3040

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    zasto omare.. pa sve se mjenja. ja ne kazem za stvari koje funkcioniraju da treba mjenjati. to ostaje, a izmjeni se ono sto vise nema svrhe.. tj. zamjeni se za nesto drugo. prije rata smo bili familije, u bosni, koje nisu mogle zamisliti odvojenost, to je tradicija, dio jedan, oslanjali smo se jedni na druge jako, i bili tu jedni za druge. i kako je sad, niti se vidimo, niti se cujemo, ali smo tu ipak, nismo se izgubili . samo sto to sad sve drugacije izgleda. ali odrasti nije jednostavno, a neko ti neda... mozda i to. toga sto se tice slazem se s carmelom, razgovor ce sve rijesiti.. ako neko nece razgovor, onda je otpadnik on, iz familije.. i iz zivota kako ja mislim

    01-23-2011 21:19 tulpe is offline Pregledaj poruke od tulpe Dodaj tulpe u listu prijatelja
    Omar Omar is a Male
    moforaja




    Poruka: 1897
    Location: Mostar u srcu
    pokretac teme Thread Started by Omar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Prvo,vazno je nauciti se da se borish i snalazish sam,to je dio odrastanja!
    Drugo,nikome ne zelim da namecem odgovornost za moj zivot.
    Trece,ne zelim nikoga da krivim za svoje loshe odluke.
    Cetvrto,niko nije duzan da bije moje bitke,i na kraju kad upletesh bliske ljude u svoje probleme
    nepotrebno ih zabrinesh,mozesh dovesti do toga da se cak i naljute ako ne uradish po njihovom,
    stvarash teren daljeg uplitanja i na kraju vishe nisi svoj i ne znash sto zelish,
    Pravish odlicnu podlogu da neko manipulishe s tobom....

    01-23-2011 21:45 Omar is offline Pregledaj poruke od Omar Dodaj Omar u listu prijatelja
    tulpe tulpe is a Female
    wicked


    Poruka: 3040

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ne znam.. ne drzim do porodicnih okova. i to je za mene amen. veze postoje, ali ako to ide preko toga odgovornost, nije to to.. neka saglasnost ili sl. kao u nekom klanu.. ne hvala. gdje je onda zivot..

    01-23-2011 22:13 tulpe is offline Pregledaj poruke od tulpe Dodaj tulpe u listu prijatelja
    Omar Omar is a Male
    moforaja




    Poruka: 1897
    Location: Mostar u srcu
    pokretac teme Thread Started by Omar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Mozda je razlika u tvom i mom pristupu zivota i onome shto je napisano u uvodnom postu,
    tipicna razlika izmedju zena i mushkaraca u pristupu problemima...

    P.S.pitash gdje je onda zivot;
    Citav nam je zivot "Sinusoida cas si doli,cas si gori... 28.gif

    01-23-2011 22:38 Omar is offline Pregledaj poruke od Omar Dodaj Omar u listu prijatelja
    tulpe tulpe is a Female
    wicked


    Poruka: 3040

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    razumijem ja tebe.. ali mislim da nema razlike. ako neko ne razumije tebe i tvoj zivot i ulogu u njemu.. nisi duzan ja mislim odricati se svog puta i obaveza... dok su djeca mala, naravno da su obaveze, i stari nemocni roditelji, ili neka bolest nedaj boze u familiji. pored toga, a mislim da si o tome pricao, pored ima zivot.

    01-23-2011 23:04 tulpe is offline Pregledaj poruke od tulpe Dodaj tulpe u listu prijatelja
    Omar Omar is a Male
    moforaja




    Poruka: 1897
    Location: Mostar u srcu
    pokretac teme Thread Started by Omar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Raspad Zivota!

    @Kao da odesh u prodavnicu i kazesh"necu mljeko,necu hljeb,necu cokoladu.. 21.gif

    Tulpe.. 01.gif

    Bili ti vishe volila da ljencarish na plazi ili bi vishe volila da ti je dosadno,nego teshko,

    @Ja bih zivila dosada.... 18.gif

    01-23-2011 23:36 Omar is offline Pregledaj poruke od Omar Dodaj Omar u listu prijatelja
    tulpe tulpe is a Female
    wicked


    Poruka: 3040

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ja bi volila svoj zivot. molim.. i nemoj ga upakovati.. tako nekako.hvala

    01-23-2011 23:43 tulpe is offline Pregledaj poruke od tulpe Dodaj tulpe u listu prijatelja
    tulpe tulpe is a Female
    wicked


    Poruka: 3040

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    sad cu ja otvoriti temu o gubljenju motivacije..

    01-23-2011 23:44 tulpe is offline Pregledaj poruke od tulpe Dodaj tulpe u listu prijatelja
    Omar Omar is a Male
    moforaja




    Poruka: 1897
    Location: Mostar u srcu
    pokretac teme Thread Started by Omar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Bogami ja ti ga ne upakivam 04.gif

    Evo ja upravo lezim na plazi, i gledam pupak..
    i kontam jes ona tulpe sebicna,neda novcanika,neda sebe nimalo,i uvijek misli da joj ga neko "Dilja" 04.gif
    i na kraju shta ispa=raspad zivota..... 35.gif
    Ma gdje mi je ovo buraz da me cupa... 01.gif

    01-23-2011 23:49 Omar is offline Pregledaj poruke od Omar Dodaj Omar u listu prijatelja
    tulpe tulpe is a Female
    wicked


    Poruka: 3040

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    bas si ti upakovan 02.gif samo ti, ja bih radije vjetar, preko visoke trave... i za onda za njim.

    01-24-2011 01:09 tulpe is offline Pregledaj poruke od tulpe Dodaj tulpe u listu prijatelja
    Sevels Sevels is a Male
    moderator tra-la-la




    Poruka: 6556
    Location: Cernica-Mo-London

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od Omar:

      Bogami ja ti ga ne upakivam 04.gif

      Evo ja upravo lezim na plazi, i gledam pupak..
      i kontam jes ona tulpe sebicna,neda novcanika,neda sebe nimalo,i uvijek misli da joj ga neko "Dilja" 04.gif
      i na kraju shta ispa=raspad zivota..... 35.gif
      Ma gdje mi je ovo buraz da me cupa... 01.gif


    i sta pupak kaze,hoce li kisiti ovih dana 35.gif
    ma sta te ja imam cupat buraz,nije tulip neki igrach,mozes ti to sam 11.gif
    zar ne vidis da samo kontrira,ja cu je morat legitimisat radi godina jeli moze da diskutuje ozbiljne teme ili cu je samo na muziku zatvorit pa nek tamo svira 35.gif
    qq buraz da te malo rasteretim 27.gif

    ___________________________________________________________________
    volim te svojse-volim te svekoliko...djenabetu moj

    13.gif basket.gif basket.gif basket.gif 26.gif basket.gif basket.gif basket.gif 13.gif
    "Za mudru osobu cijeli je svijet uèitelj, a za budalu je cijeli univerzum pun neprijatelja." Charaka

    01-24-2011 02:33 Sevels is offline Pregledaj poruke od Sevels Dodaj Sevels u listu prijatelja
    KULJE1969 KULJE1969 is a Male
    raja




    Poruka: 1794
    Location: Brace Krpo 19

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Pitao bih vas ja koliko bi jos brakova se raspalo da neko ne misli sta ce sa djecom biti ili sta ce reci familija i ostala okolina.

    01-24-2011 05:25 KULJE1969 is offline Pregledaj poruke od KULJE1969 Dodaj KULJE1969 u listu prijatelja
    Carmela Carmela is a Female
    vjeciti optimist




    Poruka: 7603
    Location: ja nisam odavle

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Sve je manje toga Kulje, poprimaju se sa zapada i iskrivljene moralne vrijednosti.

    Omare, pa zar nije bit veze da se dijele i dobro i zlo? Ako se ne može tako, onda veza nema smisla.

    ___________________________________________________________________

      Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

    01-24-2011 09:51 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
    Stranica (7): [1] 2 3 4 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
    Postavi novu temu Odgovori
    Go to:
    preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com