Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » Danasnja Hutba: Nova godina i Djeda Mraz su daleko od islama » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (22): « prethodna 1 2 [3] 4 5 6 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Thread is closed
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
-Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
raja




Poruka: 1736
Location: :)
pokretac teme Thread Started by -Svjetlost-

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od refleksija:

    Svjetlost,molim te nemoj stavljati znak jednakosti izmedju bosnjak i musliman.to te cini neobrazovanim a ipak mislim da nisi.a o imenima da ne govorim.je li to grijeh dati dijetetu ime koje nije muslimansko. I da oborim tu tvoju tvrdnju.moj muz koji je srbin ima mater koja se zove slavica i slavicina sestra tj.od mog muza tetka je azra.sta se zamarate tako nebitnim stvarima.grozno


Ne sekiram se ja za svoje obrazovanje hvala Allahu na blagodatima nauke kako ovosvjetske tako i ahiretske..
Koliko ja znam Bosnjak = Musliman !
Mozda nije grijeh dati djetetu ime Slobodan ali je definitivno smijesno :) i zalosno...
Za mene je bitan moj narod ! a mnogima od njih kompas fali izgleda ...
Ja radim vec 9 godina privatno i kao zaposlen. U mom kompjuteru stoji datum decembar 2012 i to su stvari koje moram jer ja kao covjek radim i kao musliman moram radit i primoran sam na to da koristim taj datum ali nisam da ga slavim...
Pogledajte malo enciklopediju sta znace ovi mjeseci Januar pa do decembra..

12-30-2012 00:17 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
pravimostarac
SexNepoznat

Poruka: 3132
Location: Zaluto

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ako si musliman i neslavis Novu Godinu onda si papak

___________________________________________________________________
Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

12-31-2012 17:10 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
green green is a Male
Super Moderator


Poruka: 7086
Location: BiH

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Pa neki ljudi kažu da je Allah ustvari najveæi Deda Mraz. Takve nazivate ateistima.

___________________________________________________________________

    12-31-2012 17:27 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
    -Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
    raja




    Poruka: 1736
    Location: :)
    pokretac teme Thread Started by -Svjetlost-

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od green:

      Pa neki ljudi kažu da je Allah ustvari najveæi Deda Mraz. Takve nazivate ateistima.


    o cemu ti ? de saberi se... pa kako bi ti nazvao ljude koji kazu da je Allah najveci deda mraz (neuzubillah) ... ?

    broj ispravljanja poruke: 2, zadnji put od strane -Svjetlost- dana 12-31-2012 u 17:44.

    12-31-2012 17:39 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
    -Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
    raja




    Poruka: 1736
    Location: :)
    pokretac teme Thread Started by -Svjetlost-

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Green smatras li sebe muslimanom? ili si ateista?

    12-31-2012 17:45 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
    pravimostarac
    SexNepoznat

    Poruka: 3132
    Location: Zaluto

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Evidentno je da muslimani koji slave Novu Godinu i Deda Mraza imaju ogromnu krizu identiteta
    a ta kriza zasniva se na nepoznavanju vlastite vjere, gdje ih takva kriza identiteta vuce jos dublje
    u vecu krizu ne samo njih nego i njihovih potomaka, sto ce na kraju zavrsiti katasrofalno i za njih i njihovu djecu

    ___________________________________________________________________
    Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

    12-31-2012 17:53 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
    green green is a Male
    Super Moderator


    Poruka: 7086
    Location: BiH

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Da, isto tako neki kažu da je vjera, sama po sebi, kriza identiteta... vjerovanje u nadnaravne sile, traženje nekog nebeskog zaštitnika... itd. itd.

    Ovo nije kontriranje, nego banaliziranje prièe... jer sve se može napisati ovako ili onako... zavisi kako ko želi da proèita.

    ___________________________________________________________________

      12-31-2012 18:18 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
      pravimostarac
      SexNepoznat

      Poruka: 3132
      Location: Zaluto

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      vjera nemoze biti kriza identiteta jer sama rijec identitet to iskljucuje

      kako nije kriza identiteta medju muslimanima
      pogledaj samo imena koja se daju djeci

      ___________________________________________________________________
      Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

      12-31-2012 18:49 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
      -Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
      raja




      Poruka: 1736
      Location: :)
      pokretac teme Thread Started by -Svjetlost-

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od green:

        Da, isto tako neki kažu da je vjera, sama po sebi, kriza identiteta... vjerovanje u nadnaravne sile, traženje nekog nebeskog zaštitnika... itd. itd.

        Ovo nije kontriranje, nego banaliziranje prièe... jer sve se može napisati ovako ili onako... zavisi kako ko želi da proèita.


      Kaze Uzviseni Allah u prevodu znacenja: "i reci: "Istina dolazi od Gospodara vašeg, pa ko hoæe – neka vjeruje, a ko hoæe – neka ne vjeruje!" Mi smo nevjernicima pripremili vatru èiji æe ih dim sa svih strana obuhvatiti; ako zamole pomoæ, pomoæi æe im se tekuæinom poput rastopljene kovine koja æe lica ispeæi. Užasna li piæa i grozna li boravišta! (Kur'an 18/29)

      12-31-2012 19:33 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
      KULJE1969 KULJE1969 is a Male
      raja




      Poruka: 1794
      Location: Brace Krpo 19

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Sto se tice identiteta to se ne odnosi samo na vjeroispovjest,a kod Balkanaca to je nazalost osnovno po cemu se identitet gleda.U nekim drugim drzavama se identifikuju sa poslom koji rade misle da im je to identitet.To je jako sirok pojam da bi se stavljao samo u naciju ili vjeroispovjest i posao.

      12-31-2012 22:04 KULJE1969 is offline Pregledaj poruke od KULJE1969 Dodaj KULJE1969 u listu prijatelja
      tana tana is a Male
      rigorozni




      Poruka: 17879
      Location: na prinudnom radu :)

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      sve je individualno i ne mogu se ljudi automatski svrstavati u kategorije zato sto (ne) slave neke stvari.

      ja sam vjernik, ali djeca dobiju poklone od deda mraza. nemamo jelku, tako da nam deda mraz ostavi poklone na terasi dok djeca spavaju. takodje odemo kod prijatelja koji imaju jelku i djeca tamo dobiju poklon ispod iste.

      absolutno ne smatram da imam krizu identiteta. naprotiv, vrlo sam svjestan svoga identiteta po svakom pogledu.

      nije sve crno-bijelo.

      ___________________________________________________________________
      kad ce mostar mama?

      01-03-2013 19:21 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
      cheri cheri is a Female
      moder u peMziji




      Poruka: 3810
      Location: Svizzera

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Ja znam da je u Bejrutu ove godine bila i okiæena jelka, i to nije bila puno udaljena od dzamije. Iranska ambasada podijelila i Božiæne èestitke, na radiu èestitan Božiæ, puštene u program i neke Božiæne pjesme. Kažu za sugraðane Katolike.

      Pa, valjda su i oni Muslimani, èlanci o ovome su evo objavljeni svugdje, pa eto ili na nešem ili na engleskom mogu se naæi, ima i slika jelke kako blješti nedaleko od dzamije.
      Dovoljno je ukucati u pretragu Beirut Christmas ili Hezbollah Christmas.
      Mislim, sve se govori nema ovih ili onih Muslimana, nego samo Muslimani i gotovo, znaèi i ovo su Muslimani koji su ovo organizovali, je li tako...

      01-04-2013 16:48 cheri is offline Posalji email za cheri Pregledaj poruke od cheri Dodaj cheri u listu prijatelja
      semirizsvemira semirizsvemira is a Male
      raja


      Poruka: 1860

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od refleksija:

        deda mraz danas ima veze s bozicom i krscanstvom kao zec s uksrsom....

        meni nema smisla ovo sto pises sviejtlost...ispade sad ne treba cestitai bozic ni onima koji isti slave...zasto..ne icni to nikoga manje ili vise muslimanom...nece na njega prnejeti osoba koja slavi bozic krscanstvo...smijesno...zaista...
      Ne pise ton on/ona vec je to hutba iz Fahdove dzamije un kojoj se jasno kaze sta je bozic , nova godina , jelke , deda mrazevi i cestitanje tih praznika . Ovdje to nije spomenuto ali datum 25 12 je izmisljen i nema veze sa rodjenjem Isa a.s. Ne moze insan u Palestini roditi u decembru kad u decembru tamo nema hurmi a kise su svakodnevna pojava u decembru u Palestini a Isa.as majka ga rodila vani . Cestitanjem bozica nekom katoliku cestitas ustvari rodjenje neuzubillah njihovog boga a samim tim gazis po svom vjerovanju i cinis shirk , najtezi grijeh . A shirk je grijeh za koji mozda nema oprosta muslimanu . A Allah najbolje zna

      ___________________________________________________________________
      "Da li je Kur`an od vjeènosti za to ne pitam. Da je on knjiga nad knjigama vjerujem iz muslimanske dužnosti!"
      (Johann Wolfgang Goethe)

      02-03-2013 11:39 semirizsvemira is offline Pregledaj poruke od semirizsvemira Dodaj semirizsvemira u listu prijatelja
      kliker kliker is a Male
      bice nesto od mene


      Poruka: 466
      Location: Bjelušine

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od semirizsvemira:

        Cestitanjem bozica nekom katoliku cestitas ustvari rodjenje neuzubillah njihovog boga a samim tim gazis po svom vjerovanju i cinis shirk , najtezi grijeh . A shirk je grijeh za koji mozda nema oprosta muslimanu
      .

      Aha. Znaèi kada nekome vjerniku èestitaš njegov praznik èiniš grijeh.
      Samo da obavjestim javnost: govno mu kome æu išta više èestitati 01.gif

      02-03-2013 12:10 kliker is offline Posalji Email za kliker Pregledaj poruke od kliker Dodaj kliker u listu prijatelja
      semirizsvemira semirizsvemira is a Male
      raja


      Poruka: 1860

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od kliker:

            citat od semirizsvemira:

          Cestitanjem bozica nekom katoliku cestitas ustvari rodjenje neuzubillah njihovog boga a samim tim gazis po svom vjerovanju i cinis shirk , najtezi grijeh . A shirk je grijeh za koji mozda nema oprosta muslimanu
        .

        Aha. Znaèi kada nekome vjerniku èestitaš njegov praznik èiniš grijeh.
        Samo da obavjestim javnost: govno mu kome æu išta više èestitati 01.gif
      Nisi mi jasna . Krscani i zidovi nisu vjernici , oni su nevjernici za sve pripadnike Islama koji klanjaju poste , idu na hadzdz , daju zekat i izgovaraju sehadet . Kod Allaha je jedino Islam ispravna vjera . Dakle ja krscane ne smatram vjernicima . Oni ljudi koji imaju imalo imana i koji se BOJE Allaha nece raditi stvari koje je Allah zabranio . Kad izgovoris sehadet potpisao si ugovor sa Allahom da ces sljediti ono sto je uzviseni Allah propisao . Ako se sljedis onda konsekvence moras prihvatiti . Kao sto rekoh cestitanjem bozica i ostalih nevjernickih praznika pocinio si grijeh koji se ne prasta . Posljedice su nesagledive

      ___________________________________________________________________
      "Da li je Kur`an od vjeènosti za to ne pitam. Da je on knjiga nad knjigama vjerujem iz muslimanske dužnosti!"
      (Johann Wolfgang Goethe)

      02-03-2013 20:49 semirizsvemira is offline Pregledaj poruke od semirizsvemira Dodaj semirizsvemira u listu prijatelja
      semirizsvemira semirizsvemira is a Male
      raja


      Poruka: 1860

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od cheri:

        Ja znam da je u Bejrutu ove godine bila i okiæena jelka, i to nije bila puno udaljena od dzamije. Iranska ambasada podijelila i Božiæne èestitke, na radiu èestitan Božiæ, puštene u program i neke Božiæne pjesme. Kažu za sugraðane Katolike.

        Pa, valjda su i oni Muslimani, èlanci o ovome su evo objavljeni svugdje, pa eto ili na nešem ili na engleskom mogu se naæi, ima i slika jelke kako blješti nedaleko od dzamije.
        Dovoljno je ukucati u pretragu Beirut Christmas ili Hezbollah Christmas.
        Mislim, sve se govori nema ovih ili onih Muslimana, nego samo Muslimani i gotovo, znaèi i ovo su Muslimani koji su ovo organizovali, je li tako...
      Svak se moze nazvati muslimanom danas . vecina muslimana danas ima od Islama uglavnom ime ili prezime 19.gif Nikakva razlika od shija u Bejrutu ( ako su oni uopce muslimani ) i bosnjaka u sarajevu koji se napijaju . Ukucaj sedam jegera na you tube . Nidje veze . Pa povratnic u Islam ( a ima ih mashallah ) ne bi nikad postali muslimani da su gledali bosnjake , tunizane , albance i ostale sta rade

      ___________________________________________________________________
      "Da li je Kur`an od vjeènosti za to ne pitam. Da je on knjiga nad knjigama vjerujem iz muslimanske dužnosti!"
      (Johann Wolfgang Goethe)

      02-03-2013 20:53 semirizsvemira is offline Pregledaj poruke od semirizsvemira Dodaj semirizsvemira u listu prijatelja
      kliker kliker is a Male
      bice nesto od mene


      Poruka: 466
      Location: Bjelušine

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od semirizsvemira:


        Krscani i zidovi nisu vjernici , oni su nevjernici za sve pripadnike Islama koji klanjaju poste , idu na hadzdz , daju zekat i izgovaraju sehadet . Dakle ja krscane ne smatram vjernicima . Kao sto rekoh cestitanjem bozica i ostalih nevjernickih praznika pocinio si grijeh koji se ne prasta . Posljedice su nesagledive

      Aha, kontam pomalo.
      Znaèi kršæanska i židovska vjera su nevjernièke po tvom mišljenju.
      Vidiš, za razliku od tvog nauka, oni tebe prihvaæaju kao vjernika, buduæi ste iz istog korijena, to jest abrahamske vjere...ali to je sad nebitno. U stvari, to je vaš vjernièki interni problem i eto vas tamo pa se nekako nagodite èiji je bog pravi, a èiji lažni.

      Nego, prihvataš li ti kada ti, recimo neko iz druge vjere (ili ateista, pošto je to po tvojim shvatanjima isto) èestita tvoj vjerski praznik. Ali ono stvarno iskreno. Ša kaže Kuran na tu opciju?
      Otpepaš ga i mršneš?
      Ili prihvatiš èestitku reda radi i kuænog odgoja a u sebi kažeš: a šta æeš ti meni nevjernièe èestitati?

      P.S.
      Daj taj link o tim glistama što žive u svinjama. Živ se satrah tražeæi.
      i nemoj mi o trakavici, ona živi u desetinama vrsta sisara...èak i u ribama.

      02-03-2013 21:07 kliker is offline Posalji Email za kliker Pregledaj poruke od kliker Dodaj kliker u listu prijatelja
      green green is a Male
      Super Moderator


      Poruka: 7086
      Location: BiH

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od semirizsvemira:

        Krscani i zidovi nisu vjernici ,
          oni su nevjernici
        za sve pripadnike Islama koji klanjaju poste , idu na hadzdz , daju zekat i izgovaraju sehadet . Kod Allaha je jedino Islam ispravna vjera.


      Da li si upravu? Mislim da si totalno u krivu.
      Zar nevjernici nisu iskljuèivo ateisti? Šta vi ostali mislite o ovome? Možda ja ne poznajem islam, jesam li lud ili je ovo neki "vehabijski" islam, gore spomenuti...

      ___________________________________________________________________

        02-03-2013 21:14 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
        vjetar vjetar is a Male
        moforaja


        Poruka: 13977
        Location: dk

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        ....moze li meni neko od ove raje koja tumace kuran ili koji misle d poznaju to ucenje ,da mi odgovore na jedno pitanje .ako je grijeh cestitati bozic ,zato to cini Reis Ef.Ceric ..odata sam puta cuo da je Ceric uputio cestitke za pravoslavni i katolicki bozic ili se odazvo pozivu kad bi bio pozvan u tu cast ..

        ..ovo drugo da se ljudi katolicke ili pravoslavne vjeroispovjesti mogu nazivati ne vjernicima meni je pomalo cudno i ne svatljivo ,

        ___________________________________________________________________
        laku vam noc pijuni

        spavajte ko lavovi i ko kraljevi

        02-03-2013 21:20 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
        tulpe tulpe is a Female
        wicked


        Poruka: 3040

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Mozda se na jednom mjestu nazivaju nevjernicima.. sve je to percepcija licna i kako neko shvata Kur'an. U biti se kaze da ne vjeruju kako treba da vjeruju, i kaze se da ce cas pred smrt u Isaa povjerovati svi onako kako treba ..Isusa. Ne kaze se da su bolji muslimani ljudi, vec da samo ispravno vjeruju. Preporuceno je svakom vjerniku da cita sve knjige, da ih sve proucava, i vjeruje u njih, a da se posvete naravno samo Kur'anu i njegovom proucavanju, jer je nosioc istine.. jer jedini o vjeri moze da kaze pravu informaciju, i da se bez sumnje posveti tome

        02-03-2013 21:30 tulpe is offline Pregledaj poruke od tulpe Dodaj tulpe u listu prijatelja
        Stranica (22): « prethodna 1 2 [3] 4 5 6 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
        Postavi novu temu Thread is closed
        Go to:
        preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com